NEVÜ Öğrencileri'nden Blok Bims'e Ziyaret...

NEVÜ Elektrik Mühendisliği ve MYO alternatif enerjiler bölümü Bölümü Öğrencileri Nevşehir Blok Bims Entegre Tesislerine teknik gezi gerçekleştirdi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve MYO alternatif enerjiler Bölümü Öğrencileri ile öğretim görevlileri Nevşehir Blok Bims Entegre Tesislerine teknik gezi gerçekleştirdi. Nevşehir Blok Bims Entegre Tesislerine düzenledikleri teknik gezi kapsamında, Bims'in ocaktan çıkartılmasından üretim aşamasına kadar geçirdiği evreleri ve blokbims yapım aşamalarını yerinde incelediler.

Heyet ayrıca Blok Bims bünyesine bağlı 510 KW Güneş Enerji Santralinin kurulu olduğu alanı gezip, sistem hakkında bilgi sahibi oldular. Yaklaşık 35 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen teknik gezide; Blok Bims Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa ERTAŞ “Hammade Ponza taşı ve Özellikler” ve “Yapılarda BlokBims” konulu sunumları ile öğrenci bilgilendirdi.

Teknik gezi sonucunda öğrenciler memnuniyetlerini dile getirirken bu tür gezilerle derslerin daha iyi anlaşıldığını ve pekiştiğini belirttiler. Ayrıca öğrenciler teknik gezinin düzenlenmesi için imkânları sağlayan BlokBims Blok Bims Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa ERTAŞ ve personeline, teşekkürlerini ilettiler.